USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

İsmail Türüt mal paylaşımı davasını kaybetti

Türkücü İsmail Türüt'ün 10 yıl önce boşandığı iki çocuğunun annesi Ayşe Morgül, açtığı mal paylaşımı davasını kazandı.

İsmail Türüt mal paylaşımı davasını kaybetti
05-08-2022 15:02
Google News

Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre 1994’te evlenen Ayşe Morgül ile İsmail Türüt 2014'te Beykoz Aile Mahkemesi’nde boşandı. Mahkeme İsmail Türüt’ün, iki çocuğunun annesine 250 bin TL maddi, 250 bin TL manevi tazminata hükmetti.

Ayşe Morgül, avukatı aracılığıyla İsmail Türüt’e mal paylaşımı davası açtı. Dava dilekçesinde, çiftin evlendiği tarihte İsmail Türüt’ün Karadeniz yöresinde tanınan yerel bir sanatçıyken 1997-1998 yıllarında İbrahim Tatlıses’in de yardımı ile tanınmaya başladığı ve büyük bir çıkış yakaladığı anlatıldı.

“ŞÖHRET OLMASIYLA TAVRI DEĞİŞTİ”

Dilekçede Ayşe Morgül’ün, Türüt’ün sahne kostümlerinin temizlenmesi, ütülenmesi ve düzenlenmesi, kişisel bakımının yapılması, sosyal çevresinin organize edilmesi gibi bir sanatçının ancak profesyonel olarak alabileceği hizmeti kendisine karşılık beklemeksizin sunduğu belirtildi.

İsmail Türüt’ün şu anda bulunduğu yere gelmesine Ayşe Morgül’ün ön ayak olduğu dilekçede yer alırken, türkücünün şöhret olmasıyla eşine ve ailesine karşı tavırlarının değiştiği ileri sürüldü.

“MAL VARLIĞINI BİRLİKTE YAŞADIĞI KADINA DEVRETTİ”

Dilekçede İsmail Türüt’ün onlarca taşınmaz, otomobiller, şirket hisseleri, yarış atları, albüm ve konser gelirleri gibi mal varlıklarının bulunduğu ve bunların bir kısmının kardeşlerine ve birlikte yaşadığı kadına devrettiği ileri sürüldü.

İsmail Türüt ise avukatı aracılığıyla verdiği cevap dilekçesinde açılan davanın haksız ve kötü niyetli olduğunu ve zaman aşımına uğradığını ileri sürdü.

Türüt, dilekçesinde Ayşe Morgül’ün iddialarını reddetti.

NİKAHSIZ EŞ: "EVİ BEN GEÇİNDİRİYORUM"

İsmail Türüt’ün nikâhsız yaşadığı Nagehan T. ise mahkemede verdiği ifadede şunları söyledi:

“Ben Türüt’ün çocuğunun annesiyim, birlikte yaşıyoruz. Tarafları evlendikten sonra boşanma davası açılana kadar davacının üzerine olan evin ve bugüne kadar kullandığı tüm araçların davalı tarafından alındığını biliyorum. Ödemeleri bazen bankaya ben gidip yaptım. İsmail Türüt'ün üzerine resmi olarak görünen dışında başka bir malvarlığı yoktur. Ben ailemden dolayı varlıklıyım, oturduğumuz evi de ailemden gelen malvarlığı ile aldım. İsmail Bey’in kullandığı bir araç yoktur. Son 15 yıldır maddi açıdan sıkıntıdadır, evi benim yardımlarımla geçindiriyoruz.”

ÜZERİNE TEK TAŞINMAZ ÇIKTI

Mahkeme İsmail Türüt’ün boşanma dava tarihindeki malvarlığı hakkında yapılan araştırmada Sancaktepe, Yenidogan’daki taşınmaz dışında malvarlığına ve nakit birikimine rastlanmadığını belirtti.

Mahkeme Türüt’e ait olduğu iddia edilen diğer taşınmazların adına kayıtlı olmadıkları, bunların davalı tarafından ödendiğine ve mal kaçırmak amaçlı başkaları adına alındığına dair taraf tanıklarının birbirleri ile çelişen beyanları dışında delil ve belge bulunmadığını belirtti.

TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILDI

Mahkeme, Ayşe Morgül’ün Türüt’ün, Sancaktepe, Yenidoğan’da taşınmazından katılma alacağı olduğunu belirterek 738 bin TL katılma alacağının yasal faizi ile ödenmesine karar verdi.

Ayşe Morgül’ün avukatı Sema Kılıç, Türüt’ün taşınmazını haciz ederek satışa çıkardı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler